Bilderberg.org Forum Index Bilderberg.org
the view from the top of the pyramid of power
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Türk is adamindan dehset uyari!

 
Post new topic   Reply to topic    Bilderberg.org Forum Index -> Turkish: Türkçe Bilderberg Grubu Danışma Forumu
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Johnny Meadows
Committed Poster
Committed Poster


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 312

PostPosted: Sat May 24, 2008 5:25 pm    Post subject: Türk is adamindan dehset uyari! Reply with quote

http://www.internetajans.com/default.asp?NID=57256

Ortadoğu uzmanı, siyasetçi ve işadamı Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Dehşet Uyarısı!

İsrail’de milyar dolarlık projelere imza atan Türk işadamı, Ortadoğu uzmanı Ahmet Reyiz Yılmaz, İsrail’in kuruluşunun 60. Yılı Kutlamalarına katılmak üzere tüm kabinesiyle bu ülkeye çıkarma yapan ABD Başkanı George Bush’un, burada yaptığı konuşmada, 5 ay içinde 3. Dünya Savaşı çıkartabileceklerinden söz ettiğini hatırlatarak, “Ancak ne yazık ki iç meselelerle boğuşan Türkiye’de, basın dahil kimse bunun farkında değil” dedi.

Cafesiyaset.com’a Bush’un İsrail ziyareti ve Ortadoğu’daki son gelişmelerle ilgili özel açıklamalarda bulunan Ahmet Reyiz Yılmaz, “Dünyanın bölgemiz merkezli hassas bir süreçten geçtiği bir dönemde Türkiye, içeride ayrık güçlerin birbirine düşürülmesiyle kendi içerisine hapsedilmiştir. Bugün herkes sağduyulu hareket etmek zorundadır. 1 hafta önce İsrail’in 60. Kuruluş yıldönümü nedeni ile İsrail’de, kabinesiyle beraber hazır bulunan Amerikan Başkanı Bush, Ortadoğu’nun ve hepimizin geleceğini ilgilendiren son derece hayati meselelerle ilgili açıklama yaparken, bu açıklamaların Türkiye’nin iç meselelerine yoğunlaşan basınımızda yeterli derecede yer bulamamış olması son derece üzücüdür” şeklinde konuştu.

“Amerika’da, savaş karşıtı, demokrat, şüpheli veya potansiyel Müslüman görünen Barak Obama’nın başkanlık seçimlerini garantileyecek olması, Bush hükümeti ve İsrail’i son derece rahatsız etmektedir” diyen Yılmaz, Obama’ya güvenemeyen İsrail İran’a harekât konusunda Bush’un görevden ayrılmadan önce harekete geçmesini istemektedir. Bu nedenle geçen hafta İsrail meclisinde konuşan Bush ve kabinesi, görev süresi bitmeden İran’a harekat yapıp Obama’yı çaresiz bırakma konusunda İsrail’e güvence verdi” ifadelerini kullandı.

George Bush’un, İsrail Parlamentosu Knesset’te yaptığı konuşmada, İsrail için Yahudi tarihinde en önemli olay sayılan 1.yy’da Roma İmparatorluğu tarafından İsrail’in yıkılışını hatırlatıp, İran’a gönderme yaparak, İsrail’in bir daha asla bu duruma düşmeyeceği ve 307 milyon Amerikalının bu konuda her türlü mücadeleyi vereceğinin sözünü verdiğini anlatan Yılmaz, Bush’un aynı konuşmada, görevden ayrılmadan önce İran’a bir saldırı düzenlenebileceğinin altını çizerek, bunun da 3. Dünya Savaşı’nın başlangıcı olacağını ifade ettiği bilgisini verdi.

Bush tarihte İsrail’i düşmanlarına karşı koruyan ve Romalılar tarafından yıkılan surları (Masada Surları) referans gösterip, “Size söz veriyorum Masada bir daha düşmeyecek” diyerek ant içtiğini anlatan Yılmaz, “Ancak, Amerikan Başkanı 5 aylık görev süresi bitmeden 3. Dünya Savaşı’nın başlayabileceğini beyan etmesine rağmen bizim bu kadar sakin olmamız anlaşılabilir değil” diye konuştu.

Yanıbaşımızdaki yangına hazır olalım

Tel Aviv’de yaptığı onlarca gökdelen ile, “İsrail’in Donald Trump’u”, “Sultan Ahmet” gibi lakaplarla anılan Ahmet Reyiz Yılmaz, şöyle devam etti:

“Sadece ard arda şehitler gelmeye başlayınca mı tepki göstereceğiz? Türk milleti ve onu yönetenler, kafasına taş düştükten sonra hareket etme alışkanlığından hızla vazgeçmelidir. Ve öngörülü planlarla ülkesinin ve milletinin menfaatlerini korumalıdır. Ne yazık ki, yanı başımızda bu meseleler hakkında kararlar alınırken bizler, kendi içerimizde birbirimizle didişerek enerjimizi içerde tüketmeye devam ediyoruz. Acilen Türkiye kendisini her alanda güçlendirerek çok kısa bir süre içerisinde yanı başımızda ortaya çıkacak olan yangına kendisini hazır hale getirmek zorundadır.

Bu konuda Türk Silahlı Kuvvetleri insiyatif alarak halkı bu gelişmeler ışığında bilinçlendirmeli ve Türkiye’nin yönetiminde etkin her kuruma gerekli uyarıları yapmalıdır. Türkiye 2007 seçimlerinden sonra adeta Hükümetsiz kalmıştır. Şu anda Türkiye’de bir Hükümet varlığından söz etmek mümkün değildir. Etrafımızda bu kadar önemli meseleler gelişirken Türkiye’nin zayıf bir idare ile yüz yüze kalması dış unsurların iç dengeleri bozmaya yönelik bir tuzağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

İran’a saldırı yapılırken, Irak’ın Kuzeyinde kendine uygun bir yapıyı temin etmek isteyen Amerika ve İsrail, Türkiye’nin duyarsızlığını ve iç meseleleri ile uğraşmasını fırsat bilerek Türkiye aleyhinde bir çok gelişmenin önünün açılmasına sebep olabilirler. Dolayısı ile Türkiye güçlü bir Hükümet ve ayrık güçlerin işbirliği ile bu meselelerin önüne geçmek zorundadır. Aksi takdirde millet aleyhine ortaya çıkacak olumsuz koşulların vebali altında sadece Hükümet değil ülke yönetimi üzerinde etkin olan her elit güç kalacaktır”

www.cafesiyaset.com

23.05.2008 22:22:00
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Bilderberg.org Forum Index -> Turkish: Türkçe Bilderberg Grubu Danışma Forumu All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group